2017 m. sausio 18 d., trečiadienis

Kas ko negali mušti?

Rašau aktualia tema.

Vaiko teisių apsaugos pagrindų statymo pataisos, pripažinsiu, manęs detaliai nedomina. Teisinius dalykus privalo išmanyti teisės kūrėjai, jų pareiga tinkamai pataisas rengti, balsuoti už arba prieš jas, diskutuoti tam, kad jos būtų geresnės ir suprantamai bei laiku informuoti visuomenę. Kaip ten sekasi, irgi čia nerašysiu, nes ne tai man svarbu ir šiaip yra kam apie tai rašyti.

Taigi, kas man svarbu. Čia gali kilti ir mintis, kad man niekas nėra svarbu ir tegul rytoj pasaulis griūva - skrudinam popkornus. Tai, žinoma - variantas, bet gali ir geriau būti. Įstatymai yra būtinai reikalingi, nes yra žmonės - šiknaskylės ir nieko negirdi, kol kas nenubaudžia. Aš aišku, negaliu žinoti visų įstatymų (o, kad žinočiau detaliai bent vieną…), bet aš dar ramiai gyvenu, turiu savo vertybes (SIDENOTE: nerašykite facebook'e VERTIBES ir šiaip ilgąsias/ trumpąsias balses rašykite, kur įprasta pagal jūsų žinias. Neaiškinsiu kodėl kviečiu taip elgtis, tai jei nesutinkat, nekreipkit dėmesio.)  ir kol kas jokiems ginčams spręsti, įstatymų neprireikė. Gal ir neprireiks. Be to, matoma dauguma intelektualių (čia subjektyviai) žmonių, kurie irgi puikiai gyvena elgdamiesi pagal kokias supaprastintas taisykles, o kur šios nesiekia - sveiku protu susigalvoja taisyklę ir to pakanka.

Būna, kyla diskusijų, ginčų. Pavyzdžiui, kaip galima auklėti vaiką? Ar galima duot vieną gerą ir taip atkreipti dėmesį, kad kažko negalima daryti? O, tai čia, žiūrėkit, tas pats, ką aprašiau anksčiau, kad esmėj tik idiotai šitaip nuo nusižengimų atgrasomi. Čia rašau tik dėl to, kad įdomi išvada gaunasi. jei auklėjančiojo tikslas - kad vaikas nenusižengtų - tai taip, vienas geras gali suveikti. Bet tada jo negalima vadinti auklėjančiuoju, nes vaikas - gaunasi - idiotas jo pačio iniciatyva ir auklėjamasis procesas žlunga neprasidėjęs.

Dar įdomesnis klausimas. O ar galima vaikams mušti tėvus? Grįžta tėvukas prisprogęs namo ir tada vaikas irgi galvoja - gal reikia pasinaudoti proga, nes tuoj nugrius ir gulinčio jau nebegalima. Aišku, čia tas pats - niekas nestos ginti girtaujančių tėvų - gali ir gulintį suspardyt - rankos nespaus, bet ir blogu žodžiu neminės. Bet jei vaikas nėra idiotas, tai supras, kad nors ir nebaus niekas, tai nereiškia, kad galima. Tiesa, iš kur girtaujančioj šeimoj intelektualus vaikis - štai ir mįslė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą